فرآیند انتخاب رشته

انتخاب رشته‌ی تخصصی آزمون‌ سراسری دکتر همت‌یار

✅ همایش اصول صحیح انتخاب رشته توسط دکتر همت‌یار

✅ همایش معرفی رشته‌های دانشگاهی

✅ همایش روان‌شناسی ویژه اولیا

✅ تست شخصیت شناسی MBTI

✅ جلسه فردی با مشاوران تیم مشاوره دکتر همت‌یار

✅ چک مجدد انتخاب رشته توسط مشاوران ارشد

انتخاب رشته هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری انجام می شود .

🌱در طول این تصمیم گیری و انتخاب رشته ما در کنار شما عزیزان هستیم تا به شما کمک کنیم بهترین انتخاب خود را داشته باشید.

برای یک انتخاب رشته صحیح چه باید کرد؟ بطور کلی انتخاب رشته صحیح در چند مرحله صورت می گیرد:۱-اولین و مهمترین فرآیندی که لازم است طی کنید شناخت دقیق واصولی خودتان است. اکثر ما نگاه درستی به توانایی هایمان نداریم.نمی دانیم که چه کاری را دوست داریم و از چه کاری بیزاریم. نمی دانیم که کدام ویژگی در ما قوی و کدام ویژگی ضعیف است. خیلی اوقات
رشته ای را انتخاب می کنیم که با ارزش های ذهنی مان سازگار نیست.برای این که بتوانید انتخاب درستی داشته باشید گام اول آن است که به شناخت دقیق و اصولی از خودتان برسید. در واقع می شود گفت که: شناخت صحیح خود، مقدمه انتخاب رشته دقیق است.بهترین و سریع ترین راه برای شناخت دقیق ویژگی های خود،استفاده از تست های روانشناختی است. در اینجا مجموعه تست MBTI( که معتبرترین تست شخصیت شناسی است) به شما پیشنهاد  می شود که در بخش منو ی سایت موجود هست پیشنهاد میکنیمحتما این تست را از خود بگیرید.
۲-یکی از مشکلاتی که اکثر ما داریم این است که اساسا کارنامه کنکور سراسری را نمی توانیم درست و دقیق ارزیابی کنیم. بارها مراجعینی داشته ایم که حتی نمی دانستند رتبه دقیقشان چند است.یکی از کارهایی که به شدت در انتخاب رشته به شما کمک می کند،خواندن دقیق و اصولی کارنامه کنکور است. نکته حائز اهمیت در
مورد کارنامه کنکور این است که : هیچ اطلاعات اضافه ای در آن وجود ندارد. بنابراین باید بتوانید با دقت و حوصله کافی تماماطلاعات را از آن استخراج کنید و انتخاب رشته خود را بر پایه آن اطلاعات انجام دهید. که ما این کار را به طور دقیق در روز انتخابرشته انجام خواهیم داد .
۳- مرحله بعدی برای انتخاب رشته دقیق و اصولی، خواندن دقیق و جز به جز دفترچه شماره ۲ کنکور سراسری است. در این دفترچه تمامی اطلاعات مربوط به نحوه گزینش، سهمیه ها، رشته های دانشگاهی، دانشگاه های کشور، انواع دوره ها و … آمده است. با توجه به این که هرساله دفترچه کنکور سراسری تغییر می کند، لازم است که حتما دفترچه را به صورت کامل مطالعه کنید. توجه کنید که: تنها مرجع رسمی برای دریافت اطلاعات کامل پیرامون انتخاب رشته کنکور سراسری، دفترچه شماره ۲ سازمان سنجش است.که تیم قوی ما هر ساله با مطالعه دقیق این دفترچه این مرحله را برای شما ساده می کنند.
۴- معمولًا ما اطلاعات کمی از رشته ها داریم و علاقه به رشته اگر بر اساس شناخت نباشد فایده ای نخواهد داشت. برای مثال داوطلب میگوید من از کامپیوتر متنفرم ولی IT را دوست دارم. این حرف یعنی فرد هیچ شناختی نسبت به این رشته ها ندارد . یا مهندسی شیمی رادوست دارم چون شیمی زیاد دارد! در حالی که اساس این رشته فیزیک و ریاضی است و تنها ۱۲ واحد شیمی دارد. بنابراین کسی که مهندسی شیمی را دوست دارد قطعا باید مهندسی مکانیک سیالات را هم دوست داشته باشد. برای دریافت اطلاعات در این زمینه میتوانید به بخش مقاله های انتخاب رشته و یا کتاب انتخاب رشته ی دکتر همت یار مراجعه کنید .
۵- یکی از آسیب های جدی داوطلبان کنکور این است که تصور می کنند با هر رتبه ای می توانند در هر دانشگاه و هر رشته ای که دوست دارند قبول شوند! اکثرا هم این حرف را می زنند که: ما یکی از دوست های نزدیکمان پارسال با رتبه ۵۰۰ برق شریف قبول شد!ذکراین نکته ضروری است که تا زمانی که ندانید با رتبه شما در سال پیش چه رشته – دانشگاهی قبول شدند، نمی توانید انتخاب رشته هوشمندانه ای داشته باشید. در مرکز مشاوره تحصیلی دکتر همت یار این کار به طور دقیق بررسی می شود و نتیجه ی آن در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

۶-اما گام آخر و مهم این است که شما بتوانید دقیق و منطقی رشته ها و شهرهایی را که دوست دارید انتخاب کنید. این نکته کلیدی را فراموش نکنید که: در انتخاب رشته، نه رشته مهم است و نه دانشگاه! بلکه هم رشته مهم است و هم دانشگاه برای انجام یک انتخاب رشته صحیح و اصولی لازم است تا تمامیگام های ذکر شده به هنگام انتخاب رشته توسط شما رعایت شود.بدین منظور لازم است تا ابتدا آگاهی کافی نسبت به هریک از این گام ها را کسب نمایید و سپس دست به انتخاب رشته صحیح بزنید .مرکز مشاوره تحصیلی دکتر همت یار با قوی ترین تیم در کنار شما عزیزان قرار گرفته که با انجام تمام این ۶ مرحله بهترین انتخاب رشته را برای شما رقم بزند
به امید دیدار …

ثبت نام حضوری

جهت ثبت نام با شماره های ۸۸۸۵۷۴۴۸-۰۲۱ و ۸۸۸۵۷۹۳۶-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و یا فرم زیر را تکمیل کنید.


ثبت نام آنلاین

برای ثبت نام به صورت آنلاین روی دکمه زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست